У дослідженні, призначеному для вимірювання порівняльних показників поглинання різних форм цинку, вчені вимірювали рівень цинку у волоссі, шкірі та сечі піддослідних, оскільки ці ділянки містять найбільшу концентрацію цинку в організмі людини. Дослідження, опубліковане в журналі Agents Actions , виявило, що піколінат цинку краще засвоюється піддослідними, ніж цитрат цинку або глюконат цинку. Фактично, після чотиритижневого періоду дослідження виявило значне підвищення рівня цинку в групі, яка отримувала добавку піколінат цинку, порівняно з відсутністю значущого шансу рівня цинку для суб’єктів тестування, які отримували цитрат цинку, глюконат цинку або добавка плацебо.
Відповідно до «Повного посібника лікаря з вітамінів і мінералів», добавки цинку піколінату можуть допомогти контролювати акне. Він також діє як загальний стимулятор імунітету. Піколінат цинку також може допомогти вашому організму позбутися багатьох видів токсинів; лікарі зазвичай рекомендують цю добавку для лікування впливу свинцю. Лікарі також зазвичай рекомендують піколінат цинку вагітним жінкам, оскільки вагітність може призвести до дефіциту цинку у багатьох жінок, а організм вагітної жінки потребує цинку для правильного розвитку її плоду.
Крім того, піколінат цинку може допомогти запобігти та лікувати такі захворювання, як збільшення простати, захворювання печінки та цироз; і цинк у поєднанні з іншими окислювачами, включаючи вітаміни C, E і бета-каротин, може бути корисним для уповільнення прогресування вікової макулярної дегенерації.
Піколінат цинку не має жодних відомих побічних ефектів, пов’язаних із прийомом звичайної дози цієї добавки. Однак ви ніколи не повинні перевищувати кількість піколінату цинку, рекомендовану медичним працівником. Згідно з рекомендаціями щодо дієти для американців, 2015-2020 рр ., рекомендоване споживання цинку для дорослих становить 8 мг на день для жінок і 11 мг на день для чоловіків. Дітям потрібно менше цинку, за винятком молодих жінок у віці від 14 до 18 років, яким потрібно 9 мг/день.
Перевищення цієї кількості, якщо не під наглядом лікаря, ризикує наразити ваше тіло на токсичність цинку, яка може перешкоджати засвоєнню заліза та міді, викликаючи дефіцит цих мінералів. Нарешті, подібно до того, як надмірна кількість цинку може порушити засвоєння певних мінералів, мегадози фолієвої кислоти можуть спровокувати дефіцит цинку.
Було гарною ідеєю поговорити зі своїм лікарем щодо будь-яких добавок, які ви приймаєте, але особливо обов’язково проконсультуйтеся з медичним працівником, якщо ви вважаєте, що дитині може знадобитися цинк або інші добавки .